Photo Day 2.0 - Stocznia Gdańska

W ostatnia sobotę odbyła się akcja – plener fotograficzny, zorganizowany przez portal Moje Miasto. Miejscem była niedostępna, na co dzień jak każda inna Stocznia Gdańska i tereny przyszłego Młodego Miasta. Pomimo paskudnego pogodowo tygodnia sobota była słoneczna i naprawdę ładna, co pewnie miało wpływ na końcową liczbę uczestników akcji, miłośników fotografii i amatorów klimatów industrialnych. Na teren stoczni zostaliśmy wprowadzeni niby zorganizowanymi grupami, co i tak nie miało znaczenia, bo potem dostaliśmy tak zwany czas wolny, czyli „róbta, co chce ta” i chodźta gdzie chceta (prawie). Miało to tym bardziej piękny wynik gdyż tereny, po których można było się poruszać były przeogromne prawie jak w jakimś RPGu ;) i dopiero potem oglądając zdjęcia innych uczestników (dostępne na stronie MMtrójmiasto) zobaczyłem do ilu miejsc nie dotarłem. Przed wejściem każdy musiał podpisać oświadczenie, że wchodzi na teren stoczni na własne ryzyko i odpowiada sam za siebie. W sumie potem zwiedzając stoczniowe zakamarki i widząc, w jakim stanie są niektóre z budynków nie dziwiłem się organizatorowi. W każdym razie przygoda wspaniała i niezapomniana. Uczestnicy różni od totalnych amatorów z małpkami po wyczesanych fotografów z równowartością niezłego samochodu na plecach, ale wszyscy bardzo mili dla siebie bez zbędnej napinki. A gospodarze… więc pracownicy Stoczni Gdańskiej zwani dalej „stoczniowcami” :P byli bardzo mili. Niektórzy żartowali, że od czasu jak tam pracują nie było jeszcze takiej ilości fotografów i teraz to już na pewno ich likwidują :D Inni pomagali znaleźć ciekawe miejsca do fotografowania i opowiadali historie związane z konkretnymi częściami stoczni. Stoczniowcy mile zaskoczyli życzliwością i wyrozumiałością, przeszkadzaliśmy im w końcu w ich normalnym dniu pracy. Portal Moje Miasto ze względu na tak duże zainteresowanie, było nas prawie pół tysiąca :D, zapowiada już organizacje Photo Day 3.0. Czekam z niecierpliwością. Na razie zdjęcia ze stoczni. Każda z poniższych 11 par zdjęć jest miniaturką klikając w nią otworzycie jej powiększenie (jakby ktoś chciał obejrzeć większe). Czołem! Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

4 komentarze:

Qaddac4 pisze...

Moim skromnym zdaniem powinni zrobić Paintball Day 1.0 na terenie tej stoczni i podejrzewam, że by było z 2tyś. uczestników stalkerów :)

tutturutu pisze...

o ja!
padam na cycki............
super.

Anna pisze...

mega zajebiste kolory. masz na to jakis photoshopowy sekret? ;)

eight eights pisze...

dziękuje bardzo Aniu, co się tyczy kolorów to trzeba dobrze pokręcić w PSie gałami tak żeby wyszło coś co Cie zadowala wizualnie, nic trudnego, serio :) Podstawa to piracki PS :P fota i pomysł :)