Zaspa Towarowa cz.2

Image Hosted by ImageShack.us
W dzisiejszych zdjęciach z rejonu Zaspy Towarowej chciałem Wam pokazać „Magiczny Wagon”. Stoi on w niewielkiej odległości od peronu na jakimś bocznym, porośniętym trawą torowisku. To typowy wagon towarowy jakich w polskich taborach kolejowych wiele. Ten jednak jest magiczny, nie ma prawie wcale ścian (drewno pewnie dawno zostało spalone), a jego wszelkie elementy stalowe pokryła piękna rdza. Mimo wszystko jest magiczny. Dlaczego? Otóż dlatego że jest dla kogoś domem. W środku (?) wagonu znaleźliśmy na przykład wykonaną w całości z gałęzi miotłę i prowizoryczne łóżko. Na jednej z umieszczonych pod sufitem wnęk leżała książka Rudy’ego Rucker’a pt. „Sekssfera”. O dziwo książka sci-fi, w dodatku autor zdobył za nią prestiżową nagrodę im. Philipa K. Dicka. Co potwierdziło tylko moją teorie o atmosferze i klimacie tego miejsca. Na podłodze natomiast poukładanej z paru płyt wiórowych i desek, naniesiony grubą warstwą białej farby widniał napis „POCO NAM TO ROZWALACIE?” co było kolejnym dowodem na to że mieszkańcy „Magicznego Wagonu” nie są typowymi żulami i mentami. Mam nadzieje, że nikt nie zniszczy tego wagonu i po zimie jego mieszkańcy znów będą mogli w nim przebywać. Dość gadania zapraszam do zdjęć (jak zwykle pod okładką posta) W części trzeciej, ostatniej zdjęć z rewirów Zaspy Towarowej zaproszę Was do nietypowych szklarni.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Tak to na pewno magiczny wagon i z pewnością nie jest to wagon taki jak wiele innych - Zwróć uwagę, że nie ma hamulców ...a dla czego? BO TO ZABYTEK!!! Po zderzakach wnioskuję że z przed 1962roku

Hurragan76 pisze...

...a mógłbym dostać więcej fotek tego wagonu? PROSZĘ
Hurragan76@poczta.fm

eight eights pisze...

ja przyznaję się, że nie bardzo znam się na wagonach tak więc braku hamulca nie zauważyłem ;) ale dziękuje za cenne i szczegółowe informacje :)

eight eights pisze...

większej ilości fotek tego wagonu niestety już nie posiadam :( bardzo mi przykro